secustar 5030a xray cihazı

SecuStar 5030A X-RAY Cihazı

Hizmet Türü : Satılık - Kiralık


Profesyonel Bilgisayar Destekli XRAY Cihazı Hizmetleri

secustar 5030c xray cihazı

SecuStar 5030C X-RAY Cihazı

Hizmet Türü : Satılık - Kiralık


Profesyonel Bilgisayar Destekli XRAY Cihazı Hizmetleri

secustar 6040 xray cihazı

SecuStar 6040 X-RAY Cihazı

Hizmet Türü : Satılık - Kiralık


Profesyonel Bilgisayar Destekli XRAY Cihazı Hizmetleri

secustar 10080 xray cihazı

SecuStar 10080 X-RAY Cihazı

Hizmet Türü : Satılık - Kiralık


Profesyonel Bilgisayar Destekli XRAY Cihazı Hizmetleri

Xray Cihazı - Kullanıcı Eğitimi
X ray cihazları toplumun güvenliğini sağlayabilmek için üretilen teknolojik aletlerdir. X ray cihazlar tüm mekânlarda kullanım açısından rahat ve kolay tespit edilir olmasından dolayı tüm personeller rahatlıkla kullanabilir. X ray ürününden geçen tüm maddeler cihaz sayesinde görünür hale gelir. Bu cihazlar ürünleri organik ve inorganik olarak iki grup halinde toplar. Organik maddeler turuncu renkte gözükür inorganik maddeler ise mavi renkte gözükürler.

Organik maddeler; yiyecekler, plastikler, parfüm şişeleri gibi çanta içinde olabilecek ürünlerdir. Fakat inorganikler; metal ve yoğun metal bulunduran maddelerdir. Yoğun metaller koyu siyah gözükür bu gibi durumlarda x ray personeli çantanın içini görmek isteyecektir. Güvenlik açısından son derece önemli bir icattır. X ray personel eğitimlerinde tüm detaylarıyla eğitim verilir. X ray ürününden patlayıcı madde geçer mi hangi renk olur gibi tüm detayların bilinmesi gerekir.

İnsanlar kötü niyetle ortama zararlı bir ürün sokmak istediklerinde her yolu deneyeceklerdir. Bu nedenle personeller cihaza dikkatlice bakmaları ve uyarıları iyi dinlemelidir. Dikkatleri cihaz üzerinde olmalıdır. X ray cihazından inorganik madde geçirmek isteyen kişiler birçok yolları deneyecektir fakat makine koyu renk uyarısı verecektir. Personel bunu dikkate alarak çanta kontrolü yapmalıdır.

X ray Cihazlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler X ray cihazları toplumsal yaşam alanlarında; havaalanı, okul, avm, hastane gibi birçok alanda kullanım alanı mevcuttur bu alanlarda içeri giriş sağlanırken çantanızda valizinizde ne olduğuna bakılarak kullanılan cihazlardır. Güvenlik personellerin bu cihazları mümkün mertebe dikkatli bir şekilde kullanmaları gerekir.

Özellikle inorganik ürünler cihazlardan geçirilirken farklı materyallere sarılabilir bu nedenle personel gözünü cihazdan ayırmamalıdır. Dikkatini çeken noktada cihazı duraklatabilir ve daha detaylı bakabilir. Cihaz aynı zamanda sesli komutlarla da uyarı vermektedir.

X ray Cihazlarını Kimler Kullanabilir X ray cihazlarını birçok firma kullanabilir. Bu cihazlar birçok sorunu ve tehlikenin önüne geçmekte faydalı güvenlik cihazıdır. X ray cihazlarının eğitimini almış bireyler rahatlıkla kullanabilir. Kullanım alanı zor olmamakla birlikte tek istediği şey personelin dikkatidir. Cihaz zaten hem sesli hem de görsel olarak kullanım rahatlığı sağlar.

Xray Cihaz Çeşitleri X ray cihazlarını kullanacak kişiler öncelikle iyi bir araştırma sürecine girmeleri gerekir. X ray cihazları sürekli değişim ve arıza çıkarmasını istemiyorsanız araştırma yaparak cihazları tercih etmelisiniz. Cihaz çeşitleri;
Secustar JC-5030A X-RAY Cihazı Secustar JC-5030A PLUS X-RAY Cihazı Secustar JC-5030C X-RAY Cihazı Secustar JC-6040A X-RAY Cihazı Secustar JC-6040 X-RAY Cihazı Secustar JC-6550 X-RAY Cihazı Secustar JC-8065 X-RAY Cihazı Secustar JC-10080 X-RAY Cihazı Secustar JC-100100 X-RAY Cihazı Yukarıda bahsedilen modeller incelenebilir. Firmaların ihtiyaç duyduğu çeşide göre tercih edilebilir. Tercih edecek kişiler ortam güvenliğini düşünerek her zaman kaliteden yana olmaları gerekir.

X Ray Cihazının Bakım Periyodu Nedir X ray cihazı güvenliği tehdit edebilecek eşyalar olan çanta, bavul, koli, hazır paketler, zarflar gibi geniş kullanım gerektiren malzemeleri teftiş eder. Bu tarz cihazların kullanımı belirli periyotlarda kontrol edilerek çeşitli bakım ayarlarından geçmiş olur. X ray cihazında oluşabilecek her türlü arıza, sorun ve ölçümler bu bakım hizmeti kapsamında uygulanır.

X Ray Cihazı Nedir?
X ray cihazı toplumun veya çevrenin güvenliğini tehdit edebilecek her türlü cisim, unsur veya aletten koruma sağlama amacıyla bu cisimleri görünür kılan ve kontrol sağlayan cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde çeşitli malzemelerin içinde var olan eşyalar görünür olur. Bu özellik sayesinde eşyalar uğraştırıcı şekilde açılmaz ve kısa yoldan hızlı bir şekilde kontrol sağlanır. X ray cihazı düşük radyasyonla zarar vermeden çalışır ve bir operatör eşliğinde ekranda cisim kontrolü yapılır. Günümüzde sıklıkla kullanılan x ray cihazı organik ve inorganik maddeleri ayırt edebilir ve net olarak görüntü kalitesi sunar. Bomba, silah, kesici ve delici aletler, uyuşturucu gibi tehlike arz eden malzemelerin bulunmasına yardımcı olur.

X Ray Cihazı Hangi Alanlarda Kullanılır?
Tehlikeli eşya veya madde kontrolünde sıklıkla kullanılan x ray cihazı insan topluluğu potansiyeli olabilecek kapalı alanlarda sıkça tercih edilen cihazlar arasında yer alır. X ray cihazları genellikle havaalanı, havalimanı, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, askeri tesisler, kamu kurumları, sınır bölgeleri gibi alanlarda uygunsuz madde veya malzeme teşhisi için kullanılır. Hatta kamyon veya araç içlerinin taranması için de kullanılır. Çanta, bavul, paket, kıyafet üstü gibi saklanabilecek her türlü ortamda taranır ve ekrana yansımış olur.

X Ray Cihazı Bakım Hizmeti Avantajları Nelerdir?
Cihazların kullanma süresi arttıkça arızalanma riski doğru orantılı olarak artıyor. Bu durumu önlemek için periyodik olarak cihazların arızalanma riskine karşı bakım yapılması gerekiyor. X ray cihazının güvenli ve sistemli şekilde çalışması için belli periyotlarda teknik servis tarafından kontrol edilmesi gerekir. Bu kontrolün kapsamında temizlik, bakım onarım ve sözleşme süresince sınırsız olarak servis hizmetinden faydalanma hakkı yer alır. Bu bakım hizmeti boyunca x ray cihazının rutin kontrolleri ve fiziki durumu yapılır.

X Ray Cihazının Bakım Periyodu Nasıl Olur?
Cihazın motoru, motor bağlantıları, konveyör bandı, avare rulolar, tambur kontrolden geçer. Olası bir yağ sızıntısı, yırtık, temassızlık, kopukluk ya da kırılma, dağılma, gerginlik ve ayarlar gözden geçirilir. Kurşun perdelerin hali kontrol edilir ve ona uygun işlem yapılır. Topraklama, radyasyon, elektronik kartların bağlantıları ve değer ölçümleri hesaplanır. Cihazda bulunan jeneratörün voltaj ve akım değerlerinin ölçümü yapılır. Kolimasyon ve kalibrasyon ayarları kontrolden geçer. Yazılımsal sıkıntılar değerlendirilir ve kontrolden geçer. Mekanik ve elektronik donanımları incelenir ve kontrolden geçer. Cihazın ayrılması gereken kısımlar ayrılır ve genel temizliği yapılır.
X Ray Cihazı Kullanılan Alanlar Günümüzde özellikle güvenliğin ön planda olduğu yerlerde, zorunlu olarak bulundurma koşulu ile kullanılmaktadır. Başlıca Kullanım Alanları
Askeri Tesisler
Polis Karakolları
Kamu Kurum ve Kuruluşları
Havaalanları
Otogarlar
Alışveriş Merkezleri
Stadyumlar
İş Merkezleri
Limanlar
Poligonlar
Sınır kontrol noktaları

İnsan trafiğinin fazla olduğu ve güvenlik zafiyetlerinin önüne geçilmesi için bu alanlarda kullanılmaktadır. Özellikler sınır bölgelerinde araçların ve şahısların; bomba, zararlı madde, ateşli silahlar vb. tehlike unsuru oluşturabilecek maddelerin giriş ve çıkış önlemi için daha çok tercih edilmektedir.

X Ray Cihazını Herkes Kullanabilir Mi?
Nesnelerin, x ışınına maruz bırakılarak, belli bir cihazın monitöründen kontrol edilerek, kullanılan bir araçtır. Alman Profesör Wilhelm Röntgen tarafından 1985 yılında bulunan, x ışını zamanla Röntgen ışınları ismiyle kullanılmaya başlanmıştır.

Modern cihazlar olma özelliğini barından x ray cihazları, günümüzde daha da modern sistemler ile donatılıp, birçok alanda, aynı şekilde kullanılmaktadır. Güvenlik için kullanılması zorunlu hale gelen bu cihazlar, sağladığı kolaylıklar ile tercih edilebilirliğini artırmış durumundadır.

X Ray Cihazı Çalışma Sistemi
Bilinen fizik sınırları mantığında, x ışınları elektro manyetik dalga gibi, normal bir ışık gibi görünmektedir. Görünebilen ışıktan tek farkı ise, düşük dalga boyudur. Yani yüksek frekanslar ve enerjilerdir. Kısacası bu cihazlarda X ışını ile birlikte, bu ışınları direkt olarak algılama özelliğine sahip detektörler vardır. Bu ışınların yoluna konulan nesneler bu detektörler tarafından algılanmaktadır.

Bu detektörlerin algılama özelliğinden sonra, oluşan görüntü monitöre siluet olarak düşmektedir. Geçmiş yıllarda ki görüntüye düşen nesnelerin, şekillerinin görünmesi yeterince teknolojik olarak algılanmıştır.

Günümüze kadar gelen dönemde ise daha da ileri bir teknoloji hedeflenerek üretilen cihazlarda, x ışınından geçen maddelerin, organik ya da inorganik olup olmadığının belirlendiği multi enerji sistemleri ile donatılmış cihazlar ortaya çıkmıştır. Böylelikle bir çanta içerisinde ki nesne hakkında detaylı bir bilgiye sahip oluna bilinmektedir.

X Ray Cihazları Neden Tercih Edilir?
Güvenlik insanlar için önemli bir kavramdır. Bu bağlamda oluşan güvenlik sistemi ve kullanılan araçlar kişiler için huzur teşkil etmektedir. X ray cihazları bomba, ateşli silahlar ve uyuşturucu tespitini rahat yapabildiği için, güvenli alan yaratmak belli başlı kurum ve kuruluşlarda zorunlu kullanımı gerektirir. Okullar, Hastaneler, Polis ve Askeri hizmetlerin yapıldığı noktalarda zorunludur. Günümüzde artık alışveriş merkezlerinde de dışarıdan oluşabilecek ve içeride ki insanları tehlikeye düşürebilecek olayların yaşanmaması için zorunlu kullanım durumu getirilmiştir. Kullanılan X ray cihazları; insan güvenliği, kurum ve kuruluşların güvenliğini, huzurlu bir günlük yaşam için kullanmaktadırlar.

X Ray Cihazlarını Herkes Kullanabilir mi?
İnsanların çoğu X ray cihazlarının zararlı olduğundan bahsetmektedirler. Söz konusu olan konu, cihazın ilk üretim yıllarında olsaydı cevap kesinlikle evet olurdu. Ama günümüz teknolojisi ile artık bu zarar teşkil edebilecek ışınlar, etkisiz hale getirilerek hizmet sunmaktadır. Üretildikten sonra, dağıtımları yapılmadan, yetkili kişiler tarafından sızdırmazlık kontrolleri yapılmaktadır. Daha sonra ki aşamalarında ise yılın bazı dönemlerinde Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından, denetimleri oluşturulmaktadır. Dolayısı ile X ray cihazları sağlığa zararlı değildir. Bunlara bağlı olarak güvenliğin ön planda olduğu bütün alanlarda kullanım gerekliliği bulunmakta olup, insanların huzur ve sağlığı için kullanılmaktadır.